login
Yhteystiedot

AITOON VPK
•    Kajantilantie 2, 36720 Aitoo
•    info(at)aitoo.fi
•    www-sivut
•    palokunnan päällikkö Pekka Rantanen 040 358 8111 prantanen(at)suomi24.fi
•    puheenjohtaja Erkki Hyöki 045 114 0797 edvard84@suomi24.fi

 

HALKIVAHAN VPK

  • Vesilahdentie 1471, 31830 Halkivaha
  • www-sivut
  • Puh.0400-725 268
  • E-mail: vpk@halkivahanvpk.com

 

 

HONKOLAN VPK
•    Honkolan kartano/Vauhkonen, 31730 Honkola
•    palokunnanpäällikkö Jouni Liski 040 743 2188 anne.liski(at)pp.inet.fi

 

HÄMEENKYRÖN kk VPK
•    Niementie 5, 39100 Hämeenkyrö
•    www-sivut
•    hkkvpk@gmail.com
•    040 7343120
•    palokunnanpäällikkö Jarmo Kalliola 0400 863 842 jarmo.kalliola(at)elisanet.fi
•    puheenjohtaja Tero Kujanpää 0400 766 869 kujanpaa.tero(at)gmail.com

 

ILLON VPK
•    Kiikan-Illontie 243, 38280 SASTAMALA
•    illonvpk(at)outlook.com
•    0400 224225
•    palokunnanpäällikkö Erkki Välimäki 0400 224 225 erkki.valimaki(at)kopteri.net
•    puheenjohtaja Erkki Mäkinen 0500 333 787 kuljetus-emakinen(at)kopteri.net

 

ITÄ-IKAALISTEN VPK
•    Luhalahdentie 2000, 39410 Luhalahti
•    040 6736241
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Kalervo Lampinen 040 6736 241 kalervo.lampinen@ita-ikaalistenvpk.fi
•    puheenjohtaja Jarmo Rintamäki 0400 626 280 jarmo.rintamäki(at)itaikaalistenvpk.fi

 

KANGASALAN VPK
•    Kaarina Maununtyttärentie 6, 36200 Kangasala
•    palokunnan päällikkö Juha Salminen 040 500 3660 juha.e.salminen@caverion.fi
•    puheenjohtaja Jussi Vuolle 050 585 1422 pj.kangasalanvpk@gmail.com

 

KEIKYÄN VPK
•    Äetsäntie 329, 32740 Sastamala
•    040 841 3112
•    keikya.vpk(at)gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Tommi Karhu 040 524 7127 karhu80(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Jukka Leino 040 514 7564 jukka.leino@live.fi

 

KIHNIÖN sivutoimiset palomiehet
•    Kihniöntie 48, 39820 Kihniö
•    juha.luomalahti(at)tampere.fi

 

KIIKAN VPK
•    Antinkatu 3, 38300 Sastamala
•    0400 840416
•    Koulutusvastaava Minna Räsänen (minnsis12@gmail.com) 040-5828421
•    Palokunnanpäällikkö Juhani Peltonen 050-3636511 juhpel@luukku.com
•    Puheenjohtaja Hannu Horila 040 590 1456 hannu.horila(at)gmail.com

 

KIIKOISTEN VPK
•    Jaaranraitti 78, 38360 SASTAMALA
•    040 4880245
•    Kiikoistenvpk(at)hotmail.com
•    palokunnanpäällikkö Jouni Puistola 0400 567 790 jouni.puistola(at)hotmail.com
•    puheenjohtaja Jyrki Vainio 040 578 5484 jyrki.vainio(at)hotmail.fi

 

KILLINKOSKEN VPK
•    Inkantie 60, 34980 Killinkoski
•    killinkosken.vpk(at)virrat.fi
•    killinkoskenvpk(at)gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Jarmo Myllykoski 0400 928 766 jarmo.myllykoski(at)pp.inet.fi
•    puheenjohtaja Timo Sikiö 040 574 6402 timo.sikio(at)gmail.com

 

KOLHON VPK
•    Tehtaantie 11, 35990 Kolho
•    (03)531 5113
•    kolhonvpk(at)gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Tapio Laurio 040 510 0700 tapio.laurio(at)pp2.inet.fi
•    puheenjohtaja Tapio Nieminen 040 554 7184 Tapio.nieminen(at)pp9.inet.fi

 

KORKEAKOSKEN VPK
•    Koskitie 65, 35500 Korkeakoski
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Tero Uotila 040 581 8380 tero.uotila(at)korkeakoskenvpk.net
•    puheenjohtaja Janne Inkinen 050 436 8462 janne.inkinen(at)netti.fi

 

KUHMALAHDEN VPK
•    Taidetie 2, 36810 Kuhmalahti
•    palokunnanpäällikkö Heikki Valkama 0400 299 124 kl.hessu(at)elisanet.fi
•    puheenjohtaja Oiva Vierikka 040 580 3144 oiva.vierikka(at)mhyroine.fi
•    www.pirkanmaanpelastuslaitos.fi/kuhmalahdenVPK

 

KURISJÄRVEN VPK
•    Kurisjärventie 488, 37800 Akaa
•    kurisjarvi(at)hotmail.com
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Jukka Hämäläinen p.040-132 5533 jukka.hamalainen(at)turvatiimi.fi

•    puheenjohtaja Kari Salmipuro 040 731 7449 kari-salmipuro(at)pp.inet.fi

 

KURUN sivutoimiset palomiehet
•    Kauppatie 6-9, 34300 Kuru
•    PelKuru(at)tampere.fi
•    Jukka Niininen 040 7399 648 jukka.niininen(at)tampere.fi
•    aluepalomestari Jorma Kiviniemi 0400 199 337

 

KYLMÄKOSKEN VPK
•    Haavistontie 6, 37910 Akaa
•    kylmakosken.vpk(at)pp.inet.fi
•    palokunnanpäällikkö Jarmo Lindfors 040 822 2787 jarmo.lindfors(at)pp1.inet.fi
•    puheenjohtaja Ilari Rupponen 040 730 4730 ilarirupponen(at)gmail.com

 

KYRÖSKOSKEN VPK
•    Jaakontie 5, 39200 Kyröskoski
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Esa Järvenpää 044 0633961 esa.jarvenpaa(at)luukku.com
•    puheenjohtaja Juha Paussu 0400 294 597juha.paussu(at)gmail.com

 

LEMPÄÄLÄN VPK
•    Keskuskatu 25, 37550 Lempäälä
•    lvpkhallitus(at)lempaalanvpk.com
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Markku Peippo 040 586 5453 markku.peippo(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Pekka Moilanen 0400 621 090 pekka.moilanen(at)liikenneopisto.com

 

LINNAVUOREN TPK
•    Linnavuorentie 8-10, 37240 Linnavuori
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Jani Moilanen 040 120 9372 Jani Moilanen(at)agcocorp.com
•    puheenjohtaja Jani Moilanen

 

LÄNSI-VESILAHDEN VPK
•    Ylä-Narvantie 34, 37370 Vesilahti.
•    palokunnanpäällikkö Jari Viikari 0400 445 956 jari_viikari@hotmail.com
•    puheenjohtaja Jari Saarnio 040 716 6805 jari.saarnio0(at)saunalahti.fi

 

MENOSTEN VPK
•    Suorannantie 43, 31140 Menonen
•    menosten.vpk(at)luukku.com
•    palokunnanpäällikkö Pasi Närvänen 050 543 1364 pasin1(at)luukku.com
•    puheenjohtaja Martti Suokanta 040 751 0775 marttis(at)luukku.com

 

MOUHIJÄRVEN VPK
•    Pynnärintie 7, 38460 Sastamala
•    www-sivut
•    palokunnanpäällikkö Olli Suomela 050 368 3831 suomela.olli(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Hannu Mäkelä 050 330 4310 hannu.makela(at)maidonkeraysmakela.fi

 

MUROLEEN VPK
•    Muroleentie 746, 34410 Murole
•    muroleenvpk(at)hotmail.com
•    palokunnanpäällikkö Heikki Moksunen 050 597 3842 heikki.moksunen(at)hotmail.fi
•    puheenjohtaja Mika Mäkelä 040 551 4304 muroleenvpk(at)hotmail.com

 

MÄNTÄN VPK
•    Tehtaankatu 4, 35800 Mänttä
•    www.mantanvpk.fi
•    mantanvpk(at)gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Jani Peltonen 050 522 6519 j.peltonen72(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Joni Kohonen 0400 468 258 joni.kohonen(at)chesterton.com

 

NOKIAN VPK
•    Öljytie 3, 37100 Nokia
•    toimisto(at)nokianvpk.fi
•    www.nokianvpk.fi
•    palokunnanpäällikkö Toni Kuittinen 040 543 3743 toni.kuittinen(at)nokianvpk.fi
•    puheenjohtaja Raine Murtokanta 050 568 6149 raine.murtokanta(at)saunalahti.fi

 

NURMEN VPK
•    Pirkkalantie 360, 37500 Lempäälä
•    03-3746300
•    palokunnanpäällikkö Jussi Korja 050 5248 826  janne.korja@pamisoy.fi
•    puheenjohtaja Vesa Tappura 040 508 0638 vesa.tappura(at)metsa-tappura.fi

 

NUUTAJÄRVEN VPK
•    Pruukinraitti 13, 31160 Nuutajärvi
•    nuutajarvenvpkry@pp.inet.fi
•    palokunnanpäällikkö Esko Toivonen 0400 418 533 esko.toivonen(at)pp1.inet.fi
•    puheenjohtaja Teppo Lehtinen 040 545 8696 teppo.lehtinen65(at)gmail.com

 

ONKKAALAN VPK
•    Koulutie 3, 36600 Pälkäne
•    www.ovpk.fi
•    info(at)ovpk.fi
•    palokunnanpäällikkö Pasi Munne 040 543 8530 paallikko(at)ovpk.fi
•    puheenjohtaja Markku Ruokonen 040 510 1052 pj(at)ovpk.fi

 

ORIVEDEN sivutoimiset palomiehet
•    Heikki Havukainen 040 7083100 heikki.havukainen(at)tampere.fi

 

PARKANON VPK
•    Fennokatu 3, 39700 Parkano
•    palokunnanpäällikkö Janne Keskinen 0400 823 460 janne.keskinen(at)tammelami.fi
•    puheenjohtaja Mika Harju 040 8402750 mika.harju(at)pp.inet.fi

 

PIRKKALAN VPK
•    Kaskenpolttajantie 6, 33961 Pirkkala
•    03-3684112
•    www.pirkkalanvpk.com
•    puheenjohtaja Mikko Salonen mikko.salonen@pirkkalanvpk.com 040-562 8739
•    palokunnanpäällikkö Pasi Koppelojärvi 040 757 9180 pasi.koppelojarvi(at)pirkkalanvpk.com

 

PUNKALATUMEN VPK
•    Lauttakyläntie 19, 31900 Punkalaidun
•    punkalaitumen.vpk(at)pp.inet.fi
•    (02) 7674258 / fax
•    palokunnanpäällikkö Teppo Lehtinen teppo.lehtinen65(at)gmail.com 040 545 8696
•    puheenjohtaja  Jyri Mahnala jyri.mahnala(at)gmail.com 050 304 1792

 

RAUTAJÄRVEN VPK
•    Vaahterakuja 24, 36910 Rautajärvi
•    rautajärven.vpk.ry(at)pp.inet.fi
•    040 721 4045
•    palokunnanpäällikkö Mikko Seppälä 040 727 3521 mikko.seppala(at)pp3.inet.fi
•    puheenjohtaja Perttu Itkonen 0400 888 858 perttu.itkonen(at)lanssi.fi

 

RUOVEDEN VPK
•    Kuruntie 26, 34600 Ruovesi
•    www.ruovedenvpk.fi
•    ruoveden.vpk(at)gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Anssi Manninen 0500 559 859 anssi.manninen(at)busmanni.fi
•    puheenjohtaja Ere Haaparanta 0500 807863 ere.haaparanta(at)gmail.com

 

SAHALAHDEN VPK
•    Sahalahdentie 1242, 36420 Sahalahti
•    vpk.sahalahti(at)kolumbus.fi
•    03-376 3788
•    palokunnanpäällikkö Jari Salonen 0400 775 900 salonen.jari24@gmail.com
•    puheenjohtaja Raimo Peltola 0400 612 911 peltolahelena(at)gmail.com

 

SALMENTAAN VPK
•    Salmentaantie 549, 36450 Salmentaka
•    www.salmentaka.com
•    vpk@salmentaka.com
•    palokunnanpäällikkö Harri Joki 050 655 39 harri.joki(at)elisanet.fi
•    puheenjohtaja Risto Kaarne 0400 778 135 risto.kaarne(at)salmentaka.com

 

SUODENNIEMEN VPK
•    Lehtotie 5, 38510 Sastamala
•    palokunnanpäällikkö Ville Väissi 0400 669 369 ville.vaissi(at)kopteri.net
•    puheenjohtaja Markku Tuomilaakso 0500 330 455

 

SÄÄKSJÄRVEN VPK
•    Varastotie 1, 33880 Lempäälä
•    saaksjarvenvpk(at)gmail.com
•    www.saaksjarvenvpk.com
•    palokunnanpäällikkö Tommi Kallio 0400 545734 hiacepappa(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Jari Nakkila 040 500 9735 jari.nakkila(at)gmail.com

 

TAMPEREEN VPK
•    Pirkankatu 8, 33210 Tampere
•    http://www.pirkanmaanpelastuslaitos.fi/TampereenVPK-186
•    tampereenvpk(at)kolumbus.fi
•    p. 03-2123 164
•    palokunnanpäällikkö Immo Nylander iny636(a)gmail.com 050 532 2647
•    puheenjohtaja Lasse Moisio lasse.moisio(a)gmail.com 040 751 4176

 

TEISKON VPK
•    Taavankuja 1, 34240 Kämmenniemi
•    040 589 6737
•    teiskonvpk@kolumbus.fi
•    teiskonvpk.fi
•    palokunnan päällikkö Pasi Koivunen 0503401116 paallikko@teiskonvpk.fi
•    puheenjohtaja Tomi Ala-Kokko 0500736237 puheenjohtaja@teiskonvpk.fi

 

TOIJALAN VPK
•    Hämeentie 536, 37800 Akaa
•    vpktoijala@gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Markku Laaki 040 531 7134 markku.laaki(at)luukku.com
•    puheenjohtaja Aki Andersson 040 566 4495 aki.andersson(at)gmail.com

 

TYRVÄÄN VPK Lantula, Myllymaa, Sammaljoki, Vihattula
•    Hätiläntie 17, 38210 Sastamala
•    www.tyrvaanvpk.fi
•    palokunnanpäällikkö Esa Mäkipää 0400 610 168 esa.makipaa(at)luukku.com
•    puheenjohtaja Pauli Pitkäkoski 050 500 3568 pvm.pitkakoski(a)gmail.com

 

UPM KYMMENE OY TPK
•    Kirjaskatu 7, 37600 Valkeakoski
•    Mauri Järvinen 020 416 3905 mauri.jarvinen(at)upm-kymmene.com

 

URJALAN VPK
•    Salmentie 476, 31700 Urjala AS.
•    urjalanvpk@gmail.com
•    palokunnan päällikkö Antti Saari 040 753 9621 anttikivisto12(at)gmail.com
•    puheenjohtaja Markku Sundell 040 534 6909 markku.sundell(at)autotalopelttari.fi

 

VALKEAKOSKEN VPK
•    Sammonkatu 3, 37600 Valkeakoski
•    valkeakosken.vpk@gmail.com
•    palokunnanpäällikkö Kalle Kontsas 040 757 1595 kalle.kontsas(a)vtt.fi
•    puheenjohtaja Rauno Hautala 040 724 0100 rauno.hautala(a)luukku.com

 

VAMMALAN SIVUTOIMISET PALOMIEHET
•    Jari Pyhältö 050 3227 332 jari.pyhalto(a)elisa.fi

 

VESILAHDEN VPK

  • Kaskitie 2, 37470 Vesilahti
  • 040 8479 854
  • info(at)vesilahdenvpk.fi
  • www.vesilahdenvpk.fi
  • Palokunnan päällikkö
    • Antti Kauppila
    • 0440680762
    • av.kauppila@gmail.com
  • Hallituksen puheenjohtaja
    • Velipekka Saarinen
      • 0400630890
      • velipekka.saarinen@luukku.com

 

VIIALAN VPK
•    Kirkkokatu 14, 37830 Akaa
•    viialan.vpk(at)palolaitos.fi
•    www.viialanvpk.com
•    palokunnanpäällikkö Kai Kovanen 050-3838774 kai.kovanen(at)outlook.com
•    puheenjohtaja Petri Mattila 0400 731 415 petrimattila10(at)gmail.com

 

VILJAKKALAN VPK
•    Arontie 4, 39310 Viljakkala
•    www.viljakkalanvpk.auttaa.fi
•    0400 865 017
•    viljakkala.vpk(at)mbnet.fi
•    palokunnanpäällikkö Jussi Järvinen 050 597 9858jussi.jarvinen@elisanet.fi
•    puheenjohtaja Seppo Kivimäki 0400 908 953 kivimaki.seppo(at)saunalahti.fi

 

VILPPULAN sivutoimiset palomiehet ry
•    Mäntäntie 2, 35700 Vilppula
•    pvpk112(at)gmail.com
•    Pekka Rantanen 040 5173 579 pekka.j.rantanen(a)tampere.fi

 

VIRTAIN VPK
•    Virtaintie 24b, 34800 Virrat
•    www.virtainvpk.fi
•    0400 598 457
•    palokunnanpäällikkö Timo Huikkala 0400-632 088 thuikkala@gmail.com
•    puheenjohtaja Janne Haaksluoto 050-571 6930 janne.haaksluoto@gmail.com

 

YLÖJÄRVEN VPK
•    Takamaantie 3, 33480 Ylöjärvi
•    www.ylojarvenvpk.fi
•    040 834 1186
•    info(at)ylojarvenvpk.fi
•    palokunnanpäällikkö Sami Lindfors 050 327 9790
•    puheenjohtaja Marko.konttinen +358 40 525 9271 marko.konttinen(at)nokia.com